Maker Faire je svět plný nadšenců, inovátorů a zapálených kutilů. Nečekejte žádný nablýskaný veletrh, ale spíše tvořivý binec – koneckonců spoustu z vystavených projektů vůbec poprvé opustí garáže a dílny, ve kterých vznikaly. Většinu věcí je možné si vyzkoušet a osahat, buďte ale prosím ohleduplní a navše se raději zeptejte. 

Dorazte s úsměvem, zvědavostí a chutí poznávat a učit se 

Kdy a kde akce probíhá?

Maker Faire se odehrává v Žižkárně – vstup z Žižkovy třídy. Festival probíhá v sobotu 11. září od 10.00 do 18.00 a v neděli 12. září od 10.00 do 16.00. Vstup je zdarma za dodržení aktuálních hygienických opatření.

Pro koho je akce určena?

Zváni jsou  zvědavci všeho věku. Program si u nás užije opravdu každý – od těch, kteří rádi zavzpomínají na málem zapomenuté technologie přes nadšence do moderních technologií i řemesel, profesionály a odborníky až po rodiny a zvídavé děti.

Program

Maker Faire nemá pevný časový harmonogram a vše si na něm lze vyzkoušet po celou dobu konání festivalu. Většina projektů je na festivalu po celou dobu jeho konání, může se však stát, že některé makery budete moci zahlédnout pouze v jednom z obou dní.

Mnohé workshopy jsou zpoplatněné nebo vybírají symbolické částky jako příspěvek na materiál. Doporučujeme tedy, abyste si vzali hotovost (ideálně drobné a bankovky s menší hodnotou). Kartou za workshopy platit nelze.

Občerstvení

Návštěva Maker Faire se snadno protáhne na celý den, nemusíte se ale bát, v areálu bude stánek s jídlem a na baru Žižkárny zakoupíte také pití. Prosíme nevnášejte do areálu vlastní jídlo a pití a podpořte Žižkárnu útratou na jejich baru. 

Organizátoři i vystavovatelé se na vás už těší !